Czym się interesują dzieci w obecnych czasach?

Jaki jest najlepszy przedział wiekowy zabawki dla dziecka?

Przedział wiekowy zabawki dla dziecka jest bardzo subiektywny, ale istnieją pewne ogólne wytyczne, z których możesz skorzystać.

Najlepszy przedział wiekowy dla dziecięcej zabawki to wiek od 0 do 3 lat. Dzieje się tak dlatego, że dzieci w tym wieku wciąż rozwijają swoje zdolności motoryczne i nie mają jeszcze zdolności pojmowania złożonych pojęć.

Zabawki, które są bezpieczne i łatwe w użyciu, będą w tym czasie korzystniejsze dla Twojego dziecka.

Zabawki są świetne dla dzieci, ale znalezienie tych, które są bezpieczne i łatwe w użyciu, może być trudne. Oto kilka zabawek, które warto dać dziecku.

Idealne prezenty dla dzieci

Oto lista pomysłów na prezenty dla dzieci.

 • Książki o sporcie
 • Lego
 • Figurki kolekcjonerskie
 • Samochody i ciężarówki
 • Lalki Barbie
 • Sukienki
 • Biżuteria

Prezenty dla współczesnego dziecka

Każde dziecko jest inne i każde dziecko lubi inny rodzaj prezentu. Jest tak wiele możliwości, że może być trudno zdecydować, co podarować, ale z pomocą tego przewodnika po prezentach będziesz dokładnie wiedział, co robić!

Wręczanie prezentów to trudne zadanie. Czasami masz rację, a czasami po prostu masz ochotę się poddać. Ten przewodnik po prezentach pomoże Ci zdecydować, co podarować w zależności od typu dziecka. Jeśli lubią zajęcia na świeżym powietrzu, w tym przewodniku dowiesz się, co im dać, czego być może jeszcze nie mają.

Co interesuje dzieci?

Trudno dziś powiedzieć, czym interesują się dzieci. Wydaje się, że technologia cieszy się dużym zainteresowaniem większości dzieci, zwłaszcza smartfonów. Dziś średni wiek posiadania smartfona waha się od 8-12 lat. W rzeczywistości przeciętny Amerykanin spędza obecnie na telefonie 6 godzin i 20 minut dziennie, jak wynika z raportu Nielsena.

Przeczytaj także:  Korbielów - przewodnik po atrakcjach dla dzieci

10 najlepszych zabawek dla Twojego dziecka

 1. Zamek księżniczki Little Tikes ze zjeżdżalnią i basenem z piłeczkami
 2. Fisher-Price śmiej się i ucz inteligentnych etapów gimnastyki dziecięcej
 3. Disney Frozen Elsa Doll
 4. Zestaw ze zwierzętami Melissa & Doug (znany również jako TrackMaster)
 5. Leapfrog Tablet do nauki LeapPad Explorer
 6. Gra planszowa Lego Duplo „Buduj to”
 7. Zielone zabawki Samochodzik z wysokim uchwytem Pojazd zabawkowy z kółkami, przesuwanymi i zamykanymi drzwiami
 8. Kostka do zabawy VTech Spin and Learn Neon Green
 9. VTech Touch n Teach Piano Purple
 10. VTech Venture System edukacyjny 3 w 1 dla dzieci niebieski

Trendy w zabawkach dla chłopców i dziewczynek

Przemysł zabawkarski to wielomiliardowy przemysł i zawsze pojawiają się nowe trendy. Oto niektóre z najnowszych trendów dla chłopców i dziewcząt.

Wielu rodziców decyduje się teraz na zabawki neutralne pod względem płci, co oznacza, że nie muszą kupować oddzielnych zestawów zabawek dla swoich dzieci. To świetnie, bo dzieci mogą bawić się tym samym zestawem zabawek, niezależnie od płci.

Obecnie istnieje również znacznie więcej zabawek związanych z STEM, co jest wspaniałe, ponieważ umiejętności STEM są bardzo poszukiwane przez dzisiejszą siłę roboczą.