Jak zaplanować rodzinne wakacje z pakietami hotelowymi?

Pakiety hotelowe to prosty sposób na zaplanowanie atrakcyjnych wakacji, ale w przypadku tych dla całej rodziny trzeba zastosować trochę bardziej złożone kryteria wyboru. Oczywiście nadal nie jest to wielka filozofia – w końcu pakiety mają ułatwiać życie. Warto jednak na kilka kwestii zwrócić uwagę.

Posiłki dla dzieci

Posiłki dla dzieci to nie są po prostu te same dania, co dla dorosłych, tylko w mniejszych porcjach – a przynajmniej nie zawsze tak powinno być. Wybierając się na weekend rodzinny w SPA, raczej nie trzeba się martwić o śniadania, bo te zwykle są podawane w formie szwedzkiego stołu, obiadokolacje będą też dość uniwersalne, ale dobrze by było, gdyby w połowie dnia podawano jeszcze jakiś lekki posiłek i ten już zdecydowanie powinien być inny dla dzieci i dorosłych.

W wielu hotelach dziś już spora część menu to świeże, lokalne produkty, więc pod względem jakości będą one naprawdę znakomite i trafią w gusta i starszych, i młodszych gości. Zresztą sama różnorodność też jest tu istotna, bo wszyscy wiedzą, że o ile dorośli mają mniejsze wymagania, o tyle dzieciaki bywają naprawdę wybredne.

Atrakcje dla dzieci

Poza okresami największego obłożenia, czyli feriami, wakacjami i długimi weekendami, raczej w większości hoteli nie prowadzi się animacji dla dzieci, ale to nie znaczy, że na najmłodszych czeka tylko nuda, kiedy dorośli będą miło spędzali czas na SPA. Wybierając pakiety na weekend rodzinny w SPA, warto poszukać hotelu, w którym jest przygotowana biblioteczka dla najmłodszych, dobre gry planszowe czy cała strefa zabaw.

Wbrew pozorom dzieciom nie trzeba wiele, żeby mogły się dobrze bawić, ale z pewnością nie będzie wyglądało dobrze, jeśli zostanie dla nich wyznaczona tylko niewielka część przestrzeni gdzieś w najdalszym kącie hotelu.

Przeczytaj także:  Malowanie twarzy dla dzieci: Wiewiórka

Lokalizacja może być kluczowa

Nie ma znaczenia, jak dopracowane jest menu i jak doskonałe atrakcje są przygotowane pod dachem – większość dzieci wcale nie będzie zainteresowana spędzeniem całego weekendu w hotelu. Warto więc udać się na weekend rodzinny w takie miejsce, gdzie nawet krótki spacer będzie przygodą pełną atrakcji. Zapewne właśnie z tego powodu dużą popularnością wśród rodziców z dziećmi cieszą się kameralne hotele nadmorskie, położne nieco na uboczu, gdzie nie brakuje szlaków spacerowych i pięknych, aczkolwiek nieczęsto obleganych plaż.

Dla dzieci będzie to naprawdę atrakcja sama w sobie, a i wielu dorosłych chętnie się odpręży w cichej okolicy, żeby nabrać siły do walki z codziennymi obowiązkami. A tak się składa, że przepiękne okolice są zupełnie za darmo, czyli nie podnoszą cen pakietów!